Jantarový náhrdelník Multi Strand Mixed Color
Jantarový náhrdelník délka 45 cm
Kategorie: | Jantarové korálky pro dospělé |
---|
Jantar stabilizuje a posiluje krevní oběh a celkový i buněčný metabolizmus, čímž zabraňuje předčasnému stárnutí organizmu. Má pozitivní vliv na imunitní systém. Nošen na krku stabilizuje stav štítné žlázy, ať už při hyper- nebo hypo funkci. Účinně čistí lmyfu, pomáhá při bolestech v krku (angíně), rýmě a zánětu dutin, při tenzních bolestech hlavy či při citlivosti na změnu počasí. Částečně pomůže i při migréně. Podle tradiční čínské medicíny léčí i žaludek, slezinu, játra, ledviny a močový měchýř. Známý je jeho pozitivní účinek při růstu zubů u dětí. Má rovněž baktericitní a virostatický účinek – v dřívějších dobách byl jantarový prášek s úspěchem používán při léčení špatně se hojících ran. V USA a Rusku je jantar používán nejen v alternativním léčitelství, ale i v klasické medicíně (využívá se především extrahované kyseliny jantarové).
Tím, že díky elektrostatickému náboji likviduje kladné ionty, navozuje energetickou rovnováhu v organizmu. Tím mu umožňuje zahájit samoozdravné procesy (prokázáno několika studiemi).
Pokud věříte na účinky krystalů a minerálů (i když jantar technicky vzato není ani jedno z toho) na psychiku, pak by měl pohlcovat vše negativní, co nám dny přinášejí, a transformovat to v pozitivní, a to jak na těle, tak v prostoru. Má vyvolávat dobrou náladu a eliminovat deprese, podporovat kreativitu, soustředění, tvůrčí sebevyjádření, přinášet moudrost a altruismus. V citové rovině pak pomáhá nastolovat mír a vytvářet důvěru. A pokud věříte ještě dál, pak spojuje vše pozemské se vším nadpozemským, uvádí v jednotu s Universem a přestavuje prvek vyšší ochrany pro nositele.
Věřím, že Vás korálky budou nejen zdobit, ale především se stanou cenným pomocníkem při řešení různých zdravotních obtíží. Aby Vám vydržely dlouho dobu hezké a funkční, je vhodné řídit se následujícími doporučeními:
⦁ jantar není v pravém slova smyslu nerost, ale je to zkamenělá pryskyřice pravěkých stromů, stará cca 50 milionů let. Jantar se i dnes vyvíjí a formuje, pracuje, je to stále živý materiál. Jde o materiál relativně měkký, lehký, pocitově teplý, senzoricky se hodně liší od nerostů či skla. Díky své měkkosti je vcelku citlivý na mechanické i chemické poškození, berte to prosím při nošení korálků na vědomí.
⦁ před prvním nasazením zahrabejte korálky na 12, lépe však na 24 hodin do misky se solí, stačí obyčejná kuchyňská. Poté je vyjměte, opláchněte studenou vodou, osušte a můžete nasadit. Tuto proceduru je vhodné opakovat kdykoli, když máte pocit, že korálky Vám začínají na krku vadit, víte o nich, tíží, nebo v případě, že je děti odmítají nosit, tahají za ně nebo se je pokouší sundat. Rovněž po prodělané nemoci či vyrostlém zoubku je dobré nechat korálky odpočinout v solné misce. Sůl není nutné po každém použití měnit, vydrží cca 5 -7 čištění. Pak ji (nejlépe) spalte, případně vyhoďte do běžného odpadu.
⦁ pokud jsou korálky po delším nošení matné a ztratily výrazné barvy, stačí je vhodit do hrnku s teplou vodou, pár kapkami octa a malým množstvím tekutého mýdla. Po chvíli vyjměte, promněte mezi prsty, aby se uvolnily nečistoty, opláchněte pod tekoucí vodou, osušte. Můžete je na závěr protáhnout mezi prsty s naneseným jedlým olejem, dodá jim to lesk.
⦁ nevystavujte korálky přímému slunci. UV záření jantar poškozuje a snižuje jeho životnost. I z energetického hlediska je “nabíjení” korálků nevhodné – jantar není zářič, který je potřeba nabít, aby fungoval, ale naopak pohlcovač, který je potřeba čistit. Běžná expozice slunci při nošení samozřejmě ničemu nevadí.
⦁ nevystavujte jantar příliš velkému teplu (blízkosti ohně) nebo příliš velkému chladu, může dojít ke ztrátě jasu. Při přímém kontaktu s ohněm jantar hoří.
⦁ nevystavujte jantar silným detergentům, jako čističe či prací prášky
⦁ vyvarujte se kontaktu jantaru s parfémy (nevadí nošení jantaru na parfémované kůži, ale přímé postříkání parfémem ano).
⦁ nečistěte ultrazvukem ani párou
⦁ korálky není nutné sundávat na koupání nebo sprchování, voda jim nevadí. Neměly by ovšem přijít příliš často do styku s kosmetikou (šampony, sprchové gely atp.). Je vhodné je sundat do bazénu a na koupání v moři či rybníce, ale spíš z důvodu hrozící ztráty než hrozícího poškození.
⦁ korálky je možné nechávat na krku přes noc, většinou nikomu nepůsobí žádné potíže.
⦁ kontrolujte prosím pravidelně, zda je uzávěr dobře dotažený, avšak nepřetahujte jej příliš velkou silou. Uzávěr je vždy plastový a při použití velké síly by mohl prasknout.
⦁ pokud mají Vaše korálky bezpečnostní uzávěr (není šroubovací, ale zacvakávací a sám se při větším tahu otevře), otevírejte jej prosím tahem za kalíšky uzávěru, nikoli tahem za šňůrky korálků. Předejdete tím nežádoucímu vytahání šňůrky, které může vést až k jejímu uvolnění z uzávěru.
⦁ pokud korálky nosí děti, dodržujte prosím obvyklá bezpečnostní opatření (dozor nad dětmi po dobu nošení). Nenechávejte děti korálky okusovat, jsou měkké a je zde nepatrná možnost rozkousnutí a spolknutí korálku, případně jeho vniknutí do dýchacího ústrojí (v zažívacím traktu se ovšem rozloží).
⦁ Berte prosím na vědomí, že korálky nejsou zboží určené dětem do 3 let (respektive nejsou ozkoušeny Státním zkušebním ústavem jako zboží vhodné pro děti do 3 let). Použití korálků pro děti mladší tří let je vždy na Vašem uvážení. Při dodržení výše popsaných bezpečnostních doporučení jsou rizika nošení minimalizována.
⦁ Výrobce ani dovozce nezodpovídá za případné škody vzniklé použitím korálků v rozporu s návodem.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.